Cumartesi15.08.2020
HABERLER - GENEL - TÜRKİYE - DİYARBAKIR
12 Aralık 2015 - 00:30:17

Sur'da 17 saat aradan sonra yeniden sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


Sur'da 17 saat aradan sonra yeniden sokağa çıkma yasağı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Sur ilçesinde 2 Aralık'ta ilan edilen ve dün saat 23.00'te kaldırılan sokağa çıkma yasağı, 17 saatin ardından tekrar ilan edildi. Sur Kaymakamlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir. Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz sur içinde bulunan toplam 15 mahallemizin 6'sında Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş ve Gazi Caddesi'nde 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari ile ikinci bir emre kadar kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
(İHA)

Yorum Yaz:
FOTO GALERİLER

Güncel Haberler:

EĞİTİM

1708 Gün 22 Saat 32 dk. önce yayınlandı

BİLİM VE TEKNOLOJİ

1708 Gün 22 Saat 51 dk. önce yayınlandı

ASAYİŞ

1708 Gün 22 Saat 53 dk. önce yayınlandı

DÜNYA

1709 Gün 6 Saat 15 dk. önce yayınlandı

Sur'da 17 saat aradan sonra yeniden sokağa çıkma yasağı