Pazar19.05.2024
HABERLER - SPOR - TÜRKİYE - ANTALYA
27 Kasım 2015 - 12:00:59

Milli tenisçi Marsel İlhan hedeflerini dile getirdi

Milli tenisçi Marsel İlhan, ana hedefinin ilk 50'de yer almak olduğunu söyledi.
Milli tenisçi Marsel İlhan hedeflerini dile getirdi Milli tenisçi Marsel İlhan, ana hedefinin ilk 50'de yer almak olduğunu söyledi.
Türkiye Tenis Federasyonu'nun ev sahipliği yaptığı 19. ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) Dünya Koçlar Konferansı Antalya'da devam ediyor. Çeşitli ülkelerden 700'den fazla antrenörü buluşturan Antalya'daki dev organizasyonu Türkiye'nin erkeklerde 1 numarası Marsel İlhan da yakından takip ediyor.

"RİO OLİMPİYATLARI'NA KATILMAK İSTİYORUM"
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan İlhan, kendisi için güzel bir sezon geçtiğini belirterek, "Bu sene önemli başarılar elde ettim. Genel olarak sezondan çok memnun kaldım. Sadece sezon sonunda biraz puan kaybettim. Umarım 2016'ının başında bu puanları tekrar toplayacağım ve ilk 100'e girmeyi başaracağım. Çok çalışıp 2016'da Rio'da olimpiyatlara katılmak istiyorum. İlk 2-3 ay benim için çok önemli olacak" dedi.

"HEDEFİM İLK 50'DE YER ALMAK"
Ana hedefinin ilk 100'e tekrar girmek olduğunu ifade eden milli tenisçi, "Ancak hedefim her zaman için ilk 50'de yer almak" diye konuştu.

"İSTANBUL'DA SEYİRCİ AVANTAJINI KULLANMAK İSTİYORUZ"
Davis Cup turnuvasının kendisi için çok iyi geçtiğini ifade eden Marsel İlhan, "Toplamda 4 maç kazandım ve hiç maç kaybetmedim. İkinci grupta ikinci tura yükseldik. İyi bir takım oluşturduk. Umarım seneye tekrar bu başarıyı elde edeceğiz. İlk turda İstanbul'da Bulgaristan ile oynayacağız. Seyirci avantajını İstanbul'da kullanmak istiyoruz" dedi.

"TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON"
Dünya Koçlar Konferansı'nı da değerlendiren Marsel, sözlerini şöyle tamamladı:
"Önemli koçlar burada. Ben bile dinliyorum. Çok güzel şeyler söylüyorlar. Türkiye için çok önemli bir organizasyon. Umarım bundan sonra daha çok bu organizasyon devam edecek. Bizim antrenörler bu organizasyonlarla tecrübe kazanıyor. Tenis adına çok güzel bir şey."
(İHA)

Yorum Yaz: