Çarşamba24.07.2024
HABERLER - ASAYİŞ - TÜRKİYE - BURDUR
06 Ocak 2016 - 23:57:07

Burdur'da hırsız operasyonu

Burdur'a bir eve giren hırsız, yaklaşık 4 saat süren kovalamanın ardından bir inşaatın merdiven altında polis tarafından yakalandı.
Burdur'da hırsız operasyonu Burdur'a bir eve giren hırsız, yaklaşık 4 saat süren kovalamanın ardından bir inşaatın merdiven altında polis tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Emek Mahallesi Farabi Sokak 34 Nolu evde, hırsız olduğundan şüphelenen komşular 155 Polis İmdat Hattı'na ihbarda bulundu. Olay yerine gelen asayiş ekipleri, evde hırsız olduğunu tespit etti. Polisleri fark eden hırsız, evden çıkarak mahallede kaçmaya başladı.
Emek Mahallesi'nde süren kovalama, Burdur merkez Borsa Ortaokulu'na kadar sürdü. Verilen emirle tüm asayiş ekipleri mahallenin tüm sokaklarında görevlendirilerek, hırsız aramaya başladı. Kovalama sonucu hırsızın daha öncede hırsızlık olaylarına karışan 19 yaşındaki Ö.Ö olduğu tespit edildi. Sokak sokak gezen Burdur polisi, Borsa Ortaokulu üzerinde yapımı devam eden inşaatı incelerken, hırsızın içeride olduğunu tespit etti. İki apartman halindeki site inşaatını gezen polis ekipleri, Ö.Ö'yü sitenin balkonunda saklandığını tespit etti. Polis ekipleri, Hırsız Ö.Ö'ye seslenerek, ikna etmeye çalıştı fakat hırsız yer değiştirerek, bu kez de merdiven altına saklandı. Olay yerinde ayrıca, hırsızın intihara teşebbüs ihtimali üzerine itfaiye ve sağlık ekipleri de hazır bulundu. Hem polisi yoran, hem de kendi yorulan 19 yaşındaki hırsız Ö.Ö, 4 saat süren kovalamanın ardından en sonunda polise teslim oldu.

KAÇARKEN AĞACA ÇARPMIŞ
Polis ekiplerinin iknası sonrası teslim olan Ö.Ö'nün yüzü, polis ekiplerini şaşırttı. Ağzı burnu kan içinde olan Hırsız Ö.Ö, kaçarken ağaca çarptığını söyledi. Yaralı hırsız Ö.Ö'ye 112 ekipleri pansuman yaptı. Hastanede sağlık kontrolünden geçen Ö.Ö, ifadesi alınmak üzere Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

MOTOSİKLETİ, KİMLİĞİNİ ELE VERDİ
Öte yandan, 19 yaşındaki hırsızı motosikleti ele verdi. Daha önceki hırsızlık olaylarından bilinen beyaz motosikletinin, hırsızlık amaçlı girdiği sokakta terk edilmiş halde bulunması, polisin kimlik tespiti yapmasını sağladı. Hırsızın saklandığı merdiven altında yapılan incelemede ise sadece hırsız Ö.Ö'ye ait eşofman üstü bulundu. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.
(İHA)

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

Burdur'da hırsız operasyonu Burdur'da hırsız operasyonu

Yorum Yaz: