Çarşamba03.06.2020
HABERLER - POLİTİKA - TÜRKİYE - ANKARA
11 Aralık 2015 - 01:06:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'teröristlerin yaptıkları yüzünden suçlanan Müslümanların yanında olduğunu' açıklayan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e teşekkür etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'teröristlerin yaptıkları yüzünden suçlanan Müslümanların yanında olduğunu' açıklayan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e teşekkür etti.
Facebook hesabından Türkçe ve İngilizce açıklama yapan Erdoğan, "Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg 'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

ZUCKERBERG NE DEMİŞTİ ?
Zuckerberg, Facebook 'tan yaptığı açıklamada, "Şu an Müslümanlar, diğer kişilerin yaptıkları şeyler yüzünden yargılanıyor. Eğer Facebook'ta çalışan bir Müslümansanız, Facebook'un kurucusu olarak, size güvenli ve barış dolu bir çevre yaratmak için çabalayacağımı bilmenizi isterim. Birbirimizin içindeki iyi şeyleri gördükten sonra, hep birlikte tüm insanlar için daha iyi bir dünya yaratabiliriz" demişti.
(İHA)

Yorum Yaz:
FOTO GALERİLER

Güncel Haberler:

EĞİTİM

1634 Gün 23 Saat 50 dk. önce yayınlandı

BİLİM VE TEKNOLOJİ

1635 Gün 0 Saat 9 dk. önce yayınlandı

ASAYİŞ

1635 Gün 0 Saat 11 dk. önce yayınlandı

DÜNYA

1635 Gün 7 Saat 33 dk. önce yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e teşekkür etti