Cumartesi15.08.2020
HABERLER - DÜNYA - ALMANYA - BERLİN
11 Aralık 2015 - 00:51:48

Fransa’nın yardımını istediği Almanya, Tornadoları İncirlik'e gönderdi

Almanya'nın Suriye'de teröre karşı işbirliği yapan ülkelere destek vermek için görevlendirdiği Tornado keşif uçakları, 40 askerle birlikte Airbus A400M tipi nakliye uçağıyla İncirlik'e gönderildi.


Fransa’nın yardımını istediği Almanya, Tornadoları İncirlik'e gönderdi Almanya'nın Suriye'de teröre karşı işbirliği yapan ülkelere destek vermek için görevlendirdiği Tornado keşif uçakları, 40 askerle birlikte Airbus A400M tipi nakliye uçağıyla İncirlik'e gönderildi.
Paris'teki terör saldırıları nedeniyle Fransa'nın IŞİD ile mücadelede yardımını istediği Almanya, Suriye'deki uluslararası koalisyonu desteklemek amacıyla bölgeye bin 200 asker, bir firkateyn ve Tornado tipi askeri keşif uçakları gönderme kararı almıştı. Almanya'nın Suriye'de teröre karşı işbirliği yapan ülkelere destek vermek için görevlendirdiği Tornado keşif uçakları İncirlik'e gitmek üzere Jagel üssünden havalandı. Uçaklar, Airbus A400M tipi nakliye uçağıyla birlikte 40 askerini İncirlik'e gönderildi. İncirlik'e konuşlandırılacak Alman Hava Kuvvetlerine Köln-Wahn üssünden havalanan yakıt ikmal uçağı da Tornadolara eşlik ediyor.
Almanya 6 keşif uçağıyla koalisyon ortaklarının Suriye, Irak'taki operasyonlarına destek olacak ancak Alman savaş uçakları bombardımana katılmayacak.
Öte yandan, "Augsburg" firkateyni Doğu Akdeniz'deki Fransız uçak gemisi "Charles de Gaulle"yi koruma görevine başladı. Alman yakıt ikmal uçağı da müttefik bombardıman uçaklarının daha uzun süre havada kalabilmesine yardımcı olacak.
(İHA)

Yorum Yaz:
FOTO GALERİLER

Güncel Haberler:

EĞİTİM

1708 Gün 22 Saat 30 dk. önce yayınlandı

BİLİM VE TEKNOLOJİ

1708 Gün 22 Saat 49 dk. önce yayınlandı

ASAYİŞ

1708 Gün 22 Saat 51 dk. önce yayınlandı

DÜNYA

1709 Gün 6 Saat 13 dk. önce yayınlandı

Fransa’nın yardımını istediği Almanya, Tornadoları İncirlik'e gönderdi