Pazartesi15.07.2019
HABERLER - EĞİTİM - TÜRKİYE - BAYBURT
27 Kasım 2015 - 23:24:12

Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bayburt Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi. Törende konuşan Erdoğan, öğrencilerden Twitter yerine kütüphanelere yönelmelerini istedi.


Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bayburt Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi. Törende konuşan Erdoğan, öğrencilerden Twitter yerine kütüphanelere yönelmelerini istedi.
Bayburt Üniversitesi'nin 2015- 2016 akademik yılı açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Selçuk Coşkun tarafından fahri doktora unvanı verildi. Salona girişte öğrenciler tarafından "Dik dur eğilme, üniversite seninle" sloganıyla karşılanan Erdoğan, yaptığı konuşmada sosyal medyanın kullanımına değinerek, Twitter yerine öğrencilere kütüphanelere yönelmeleri önerisinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayburt'ta bir üniversite kurulacağını düşünür müsünüz deseydik bu hayal bile edilemezdi. 2008 yılında Bayburt'a üniversite kazandırdık. Bayburt Üniversitesi bölgenin önemli eğitim kurumları arasına girdi. Önümüzdeki dönemde de bu başarının devam edeceğini umut ediyorum. Gençlerimiz 140 karakteri kendisi için yeterli görüyorsa araştırmıyorsa burada bir sorun var demektir. Yüzyıllar boyunca İslam alemi en eski üniversitelere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde küreselleşme ile bilgi teknolojileri hayatın her alanını etkisi altına almıştır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günlerdeyiz. Online iletişim araçları saniyeler içinde bir bilginin tüm dünyaya ulaşmasını sağlıyor. Bu durum aynı zamanda ciddi bir bilgi kirliliğine de yol açabiliyor. Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe girişimlerinde test ettiğimiz gibi teknoloji yanlış bilginin yayılması için de kullanılıyor. Gençlerimizin 140 karakteri kendisi için yeterli görüyor, araştırmıyorsa burada bir sorun var demektir" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca yılbaşından itibaren öğrencilere verilen kredi burslarının 400 TL olacağının müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitedeki programının ardından Bayburt'tan ayrıldı.
(İHA)

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin

Yorum Yaz:
FOTO GALERİLER

Güncel Haberler:

EĞİTİM

1311 Gün 21 Saat 0 dk. önce yayınlandı

BİLİM VE TEKNOLOJİ

1311 Gün 21 Saat 19 dk. önce yayınlandı

ASAYİŞ

1311 Gün 21 Saat 21 dk. önce yayınlandı

DÜNYA

1312 Gün 4 Saat 43 dk. önce yayınlandı

Erdoğan Bayburt'ta öğrencilere seslendi: Twitter’a değil kütüphanelere yönelin